Dnia 7 marca w hali w Górznie odbył się międzyszkolny Turniej w Piłkę Siatkową. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym.
Oto ostateczna klasyfikacja:
1 miejsce- Świedziebnia
2 miejsce- Górzno 1
3 miejsce- Górzno 2
4 miejsce- Gołkowo
Dziękujemy za wspaniałą atmosferę i grę fair-play.
Justyna Pocierznicka, Małgorzata Stańko
Dziś świętowaliśmy Dzień Kobiet w klasach 1-3. Chłopcom dziękujemy za życzenia i upominki.
Fotorelacja: Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej
W dniu dzisiejszym tj. 6.03.2025 r. do naszych uczniów klasy 8 oraz zaproszonej młodzieży z SPSK w Miesiączkowie wraz z Dyrekcją Panią Marią Szwedowską przyjechali żołnierze z 4 Brodnickiego Pułku Chemicznego z Dowódcą płk Jarosławem Żochowskim. Zajęcia odbyły się w ramach lekcji Edukacja dla Bezpieczeństwa. Po powitaniu gości przez Dyrekcję Zespołu Szkół w Górznie Panią Marię Jankowską odbyło się szkolenie teoretyczne z zakresu obronności państwa przez siły zbrojne. Następnie podzieliliśmy się na dwie grupy, z których jedna odbyła szkolenie strzeleckie, a druga medyczne i odwrotnie.
Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zadawali pytania, przymierzali sprzęt wojskowy, strzelali z broni do tarczy, a także układali poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, wykonywali również RKO na fantomie.
Na koniec uczniowie i nauczyciele podziękowali żołnierzom za ciekawe zajęcia. Nie zabrakło tez wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Mam nadzieję, że takie zajęcia wpiszą się na stałe do kalendarza szkolnego.
Dziękuję Dowódcy 4 Pułku Chemicznego płk Jarosławowi Żochowskiemu za wsparcie, a żołnierzom za przeprowadzenie wartościowej lekcji dla naszych uczniów.
Nauczyciel Edukacji dla Bezpieczeństwa : Justyna Pocierznicka
Serdecznie zapraszamy na Festiwal Dmuchawców organizowany przez Zespół Szkół w Górznie oraz firmę Power Party.
Data 22 i 23.03.2025 w godzinach 12:00 - 19:00
Opłata " no limit" w cenie 40 zł. Płacisz raz - bawisz się ile chcesz.
Rodzice oraz opiekunowie - wstęp wolny
Zapraszamy do wspólnej zabawy!
Dnia 4 marca 2025 roku w Zespole Szkół w Górznie odbyło się dla uczniów klas VI-VIII i SPSK w Górznie VII-VIII , spotkanie z Łukaszem ”Bacą” Backielem o charakterze profilaktyki uzależnień „W Pułapce Złudzeń”.
Łukasz ”Baca” Backiel, omówił bardzo zróżnicowane tematy dotyczące uzależnień. Podczas autorskiego programu poruszył problemy dotykające dzisiejszą młodzież. Starał się uzmysłowić, jak proste i błahe przyczyny mogą prowadzić do fatalnych skutków. Zagrożenia związane z narkotykami, dopalaczami, alkoholem, przemocą czy hejtem są jego zdaniem tematami, obok których nie możemy przejść obojętnie. Łukasz ,,Baca’’ Backiel jest także propagatorem odejścia od uzależnień na rzecz zdrowego stylu życia i uprawiania sportu.
Umiejętności oratorskie oraz wyszukany kunszt muzyczny, spowodował że koncert przez niego prowadzony był nie tylko pogadanką profilaktyczną, ale także wydarzeniem kulturalnym.
W opowiadanie poszczególnych historii wplatane były utwory muzyki elektronicznej we własnym wykonaniu.
Jego myślą przewodnią było wskazanie młodzieży pozytywnych stron życia, zadowolenia z odnajdywania własnych pasji i twórczej samorealizacji. Zachęcał uczniów do stawiania sobie celów i wytrwałego dążenia do ich realizacji. Zwrócił uwagę, że każdy decyduje o swoim życiu i dokonując wyboru powinien być świadomy konsekwencji swoich działań.
Celem programu było również zwrócenie uwagi na relacje rówieśnicze, zaobserwowanie zmian w postawach i zachowaniach młodzieży.
Mamy nadzieję, że przytoczone historie skłonią młodzież do refleksji i podejmowania odpowiedzialnych decyzji oraz życia bez nałogów.
Grażyna Ławicka
Od tego roku szkolnego jednym z kierunków polityki oświatowej jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. W klasie 4a uczniowie wiedzą,że udzielanie pierwszej pomocy jest jedną z najważniejszych umiejętności, którą nabędą w szkole. Oprócz kształtowania umiejętności udzielania pierwszej pomocy istotna jest odpowiedzialność za jakość jej udzielania - właściwa reakcja na nagły wypadek. W klasach 1-3 wszyscy uczniowie zostali przeszkoleni z programu Ratujemy i Uczymy Ratować, a teraz kontynuują naukę w ramach godzin z wychowawcą.
- wychowawca Justyna Pocierznicka
Miło nam poinformować, że konkurs pt. „Maska karnawałowa” został rozstrzygnięty. Cieszył się on dużym zainteresowaniem. Prac konkursowych było aż 30 z różnych grup wiekowych. Każda praca była wyjątkowa. Maski były różnorodne, piękne i pomysłowe. Dziękujemy za liczny udział w konkursie oraz za zaangażowanie. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone. Pragniemy podziękować Radzie Rodziców za pomoc finansową w celu zakupu upominków dla zwycięzców i dzieci wyróżnionych.
Agnieszka Kowalska, Natalia Kaczorowska
Fotorelacja: Nauczycielki przedszkola
"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła".
Dnia 25 lutego 2025 roku odbył się drugi etap konkursu nt. ,,Woda wokół nas". Pytania i zadania praktyczne związane z wodą obejmowały zagadnienia z biologii, chemii, fizyki i geografii. Organizatorem konkursu było I Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy. W finale rozgrywek uczestniczyło siedem najlepszych drużyn ze szkół podstawowych z regionu. Szkołę Podstawową w Górznie reprezentowali: Amelia Sosnowska, Cezary Aleksandrowicz, Adam Moszczyński i Wiktor Weber. Drużyna z naszej szkoły zdobyła II miejsce.
GRATULUJEMY SUKCESU! JESTEŚMY Z WAS DUMNI!
opiekunowie: Danuta Czaja, Agnieszka Jankowska, Elżbieta Smorawa
W dniu dzisiejszym - 25.02.2025 r. uczniowie z klasy 2a i 2 b brali udział w szkoleniu z Programu Ratujemy i Uczymy Ratować. To ostatnie klasy, które uczestniczyły w pierwszej części szkolenia. Oglądaliśmy film edukacyjny „Doktor Kręciołek”, składaliśmy telefony otrzymane z programu, zapoznawaliśmy się z podręcznikiem do nauki pierwszej pomocy, a także wzywaliśmy pomoc do osoby poszkodowanej.
Koordynatorki programu: Jolanta Guentzel & Justyna Pocierznicka
Dzień Bezpiecznego Internetu 2025 przypadł na 11 lutego. Tegoroczne hasło przewodnie „Razem na rzecz lepszego Internetu”, podkreśla potrzebę współpracy w celu tworzenia bezpieczniejszego środowiska online dla wszystkich.
W ramach obchodów, uczniowie na lekcjach informatyki wykonywali prezentacje na temat zagrożeń w sieci. Młodsi uczniowie ogladali filmy, uczestniczyli w lekcjach online, rozwiązywali quizy, wykreślanki oraz grali w teleturniej wiedzy o bezpiecznym internecie. Uczniowie zdobyli cenną wiedzę, która pomoże im unikać niebezpieczeństw w wirtualnym świecie.
Dzień Bezpiecznego Internetu to doskonała okazja, aby przypomnieć wszystkim, jak ważne jest świadome i odpowiedzialne korzystanie z Internetu. Zachęcamy rodziców do rozmów z dziećmi na temat bezpieczeństwa online oraz do wspólnego odkrywania zasobów internetowych w sposób bezpieczny i odpowiedzialny.
Oto uczniowie nagrodzeni i wyróżnieni w konkursach DBI :
klasy 1-3:
1. Kacper Bąkowski
2. Gabriel Grabowski
3. Szymon Gajda i Julia Leszczyńska
klasy 5-6:
1. Anna Bartnicka
2. Bartosz Moszczyński
3. Zuzanna Komosińska i Jan Wiśniewski
klasy 7-8:
1. Adam Moszczyński
2. Cezary Aleksandrowicz
3. Emilia Wulczyńska
Wyróżnienia:
1. Nadia Berg
2. Oliwia Komosińska
3. Filip Ostrowski
4. Szymon Kopistecki
5. Cezary Kolk
6. Nikodem Pobłocki
7. Anna Andrzejewska
8. Michalina Polanowska
WSZYSTKIM GRATULUJEMY! Życzymy kolejnych sukcesów!
ORGANIZATORZY: G. Ławicka, M. Wiśniewska, J. Kurzentkowski
Dnia 24 lutego w naszej szkole wystąpili aktorzy z Teatru Bajki z Łodzi, którzy zaprezentowali spektakl pt. „Wyprawa do zaklętego lasu”. Historia przedstawiona przez aktorów opowiadała o małej Zosi. Była to dziewczynka bardzo zarozumiała i krnąbrna, lecz dzięki dobremu duszkowi czuwającemu nad nią zmieniła swoje zachowanie na lepsze oraz zrozumiała, że warto dzielić się z innymi, być pracowitym, uczciwym i dobrym człowiekiem. Aktorzy podczas spektaklu zwrócili także szczególną uwagę na różnorodne używki i ich szkodliwe działanie dla zdrowia przestrzegając dzieci przed ich stosowaniem.
G. Ławicka
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów jednego z uniwersytetów zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Według UNESCO niemal połowa z 6000 języków świata jest zagrożona zanikiem w ciągu 2 – 3 pokoleń. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.
Łamańce językowe, kalambury, kwiatki ortograficzne, palindromy, wyrazy "raki", rebusy, konkurs kaligrafii, gry i zabawy językiem polskim.
FOTORELACJA: KLASA 3A I 3B
A. Kulka, M. Wiśniewska
Oto krótka fotorelacja .
Nauczycielki przedszkola